Památky v okolí

Hrad Hukvaldy

Pár minut cesty autem od naší chalupy se nachází jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v České republice - hrad Hukvaldy.

Technické muzeum Tatra

Navštivte nejucelenější sbírku vozidel kopřivnické automobilky Tatra, kde naleznete na šedesát osobních i nákladních automobilů ze všech etap výroby. Tato sbírka je doplněná o ukázky podvozků, motorů, různých modelů vozů, koncepčních návrhů, trofejí ze sportovních klání, dobovými fotografiemi a další raritami. To vše v Technickém muzeu Tatra.

Frýdecký zámek

Původem slezská pohraniční pevnost, která byla vystavěna zřejmě na místech původní tvrze v polovině 14. století. Dnes se zde nachází Muzeum Beskyd Frýdek-Místek se spoustou zajímavostí.

Slezkoostravský hrad

Málo známá památka, která z důvodů řady necitlivých stavebních zásahů a proměnám vlastníků málem zanikla. Nakonec byl na poslední chvíli zakoupen statutárním městem Ostrava a započala snaha o jeho obnovení. A právě proto možná stojí za to, Slezkoostravský hrad navštívit.

Štramberská trúba

Zřícenina hradu, jehož původ není znám. Pověst praví, že měl původně stát na protějším vrchu Kotouči, avšak jeho stavbu překazili trpaslíci z jeskyně Čertova díra. :) Součástí hradu je gotická věž, pro níž se vžil název Trúba. Po vyšlapání pár schodů se Vám naskytne krásný výhled na náš region.

Rožnov pod Radhoštěm

V tomto městě navštivte Valašské muzeum v přírodě. Můžete si vybrat hned ze tří jeho součástí - asi nejznámějšího dřevěného městečka, mlýnské doliny a valašské dědiny. V Rožnově, jakožto turisticky atraktivním městě však lze navštívit mnohem více, například také Jurkovičovu rozhlednu, velký park, golfové hřiště, lanové a zábavní centrum u koupališť i a v horkých letních dnech i samotné rozlehlé rožnovské koupaliště.

Kontakt

Na Hlubokým - Lhotka, Ondřejník

Jozef Husánik

Telefon: +420 603 321 095

Email: mirmur@centrum.cz

© 2018 NaHlubokým.cz. All Rights Reserved. Designed By MichalKnytl.cz

Vyhledávání